KONST / Litografier / Färglitografi 15793035
nr 1579 3035
Waldemar Lorentzon
(1899-1984), Sverige
Signerad, numrerad 164/225. Färglitografi, bildmått: 38x28 cm, yttermått inklusive ram: 59x48 cm
Waldemar Lorentzon, svensk målare, tecknare och grafiker född 1899, död 1984.
Utrop:
600 kr
måndag 20 november 2023
kl 18:49:30
20 nov
Waldemar Lorentzon
Läs mer om Waldemar Lorentzon